Drogie Koleżanki i Szanowni Koledzy!

To już prawie 20 lat lat mija jak co roku, cyklicznie i nieprzerwanie spotykamy się w większym, międzynarodowym gronie aby wspólnie świętować wspólną pasję do motocykli naszej ukochanej marki - BMW Motorrad.

Serdecznie zapraszamy Was zatem na XIX-tą edycję Międzynarodowego Zlotu Motocykli BMW w Polsce, którą to w tym roku postanowiliśmy przenieść na malowniczą, tzw. “ścianę wschodnią” - a konkretniej nad krystalicznie czyste wody jeziora Białego w Okunince.

Województwo lubelskie, które to ugości nas w tegorocznej edycji to doskonałe miejsce do wypoczynku i zwiedzania. Jest to region, który nie został poddany presji ciężkiego przemysłu i intensywnej urbanizacji, dzięki czemu powstały tu dwa parki narodowe, 17 parków krajobrazowych, 17 obszarów chronionego krajobrazu i 87 rezerwatów przyrody.

Wypoczynek i relaks w bliskim kontakcie z naturą zagwarantuje nam Hotel Sanvit Lake Resort & SPA, położony tuż nad brzegiem jeziora Białego, będącego północną granicą Sobiborskiego Parku Narodowego.

To właśnie tu, w rejonie specjalizującym się w wyrobie tradycyjnych produktów regionalnej kuchni doznacie kulinarnego zachwytu. Tylko tutaj można zjeść certyfikowanego cebularza, piroga biłgorajskiego czy sękacza podlaskiego. Poza bogactwem smaków i przyrody województwo lubelskie oferuje wiele miejsc i zabytków związanych z różnymi kulturami i religiami. Zamość jest jednym z zabytkowych, renesansowych miast Lubelszczyzny – wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znakomitym przykładem przenikania się kultur oraz religii wschodu i zachodu jest Kaplica Trójcy Św. na lubelskim Zamku. Z kolei Kazimierz Dolny ze swoją bogatą historią stanowi ciekawy do zwiedzania zespół urbanistyczno-krajobrazowy.

Lista atrakcji turystycznych województwa lubelskiego jest oczywiście znacznie dłuższa i na pewno warto wspomnieć o znajdujących się tu uzdrowiskach (np. Nałęczów), sanktuariach (np. Wąwolnica), dworkach szlacheckich, a także o parkach krajoznawczych czy takich atrakcjach jak Wioska Gotów w Masłomęczu. Wszystko to czeka już na Was abyście odkryli kolejny zachwycający i malowniczy zakątek naszego piękneg Kraju.

ZAPRASZAMY!

Znajdujesz się w Polsce środkowo-wschodniej, w dorzeczu dwóch rzek: Wieprza i Bugu, w przepięknej krainie, jaką jest Polesie Lubelskie. Dzika i nieujarzmiona przyroda, o której mówią słowa pieśni pt. “Polesia czar. Kraina ta odznaczają się niepowtarzalnym pięknem jezior, moczarów i torfowisk, bogactwem rzadkiej interesującej flory i fauny oraz dużym zróżnicowaniem siedlisk i zbiorowisk roślinnych.

Staraniem wielu ludzi najcenniejsze formy przyrody, zarówno ożywionej jak i nieożywionej, w ciągu wielu dziesięcioleci uzyskiwały status prawnej ochrony. Powstawały, więc pomniki przyrody, rezerwaty, parki krajobrazowe i obszary chronionego krajobrazu. Ukoronowaniem tych działań było utworzenie Poleskiego Parku Narodowego, pierwszego w Polsce parku narodowego o charakterze wodno-torfowiskowym.

Zwiedzając Lubelskie przekonasz się, że niezwykle interesującej przyrodzie towarzyszy nie mniej interesująca, barwna historia. Wędrując po naszej krainie natkniesz się na ślady wybitnych postaci historycznych. To tutaj w Sosnowicy przeżył swój nieszczęśliwy romans Tadeusz Kościuszko. To na tej ziemi został ranny ksiądz Stanisław Brzózka, jedna z czołowych postaci powstania styczniowego a w okolicy wsi Wytyczna w październiku 1939 roku rozegrała się jedna z dramatyczniejszych bitew stoczonych przez Wojsko Polskie z Armią Czerwoną. Dlatego też Twojej wędrówce po Polesiu, oprócz zachwytu nad pięknem ojczystej przyrody, będzie towarzyszyć, być może, głęboka refleksja nad przeszłością jego terenów oraz hołd składany pamięci tym, którzy oddali swoje życie, broniąc słusznej sprawy.

Jeśli Chcesz uciec od miejskiego zgiełku i hałasu – to tu znajdziesz ostoję spokoju, ciszy oraz piękną przyrodę, co pozwoli Ci zregenerować siły. Oferta spędzenia czasu w naszej krainie to idealna odtrutka na stres, pośpiech życia. Tu można także wypróbować swoje umiejętności wędkarskie i pływackie. Dzika i nieujarzmiona rzeka Bug uznawana jest w naszym regionie za rzekę najbardziej obfitującą w ryby. Mamy nadzieję, że spędzenie choćby krótkiego urlopu w tym zakątku Polski, który swym urokiem, ciekawą historią, niepowtarzalnym pięknem wynagrodzi poświęcony jej czas.

XIX-ty Międzynarodowy Zlot Motocykli BMW gościć będzie w hotelu SANVIT Lake Resort & Spa w Okunince. Ośrodek gwarantuje niezapomniany wypoczynek w obiekcie położonym nad krystalicznie czystym Jeziorem Białym w Okunince. Usytuowany jest w otoczeniu lasu i oferuje on prywatną plażę z przystanią oraz pokoje i bungalowy z bezpłatnym WiFi.

We wszystkich pokojach znajduje się telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych oraz łazienka z prysznicem. Bungalowy dysponują tarasem, a pokoje – balkonem lub wyjściem na taras.

Zaplecze ośrodka Sanvit obejmuje też bar z grillem i przestronnym patio ze wspaniałym widokiem na jezioro oraz restaurację oferującą śniadanie w formie bufetu i specjały kuchni polskiej, w tym dania regionalne. Bar w holu zaprasza na rozmaite napoje.

Hotel dysponuje również strefą SPA (śródziemnomorska łaźnia parowo-błotna Rasul, Sauna Złoto Syberii, Jacuzzi, strefa relaksu ze Słonecznym niebem, Ruska bania opalana drewnem) oraz strefę Fitness z salą do Cross-treningu.

Program XIX-tego Międzynarodowego Zlotu Motocykli BMW w Okunince prezentuje się następująco:

14.VI.2019 Piątek

od 15.00 – przyjazd do hotelu, rejestracja uczestników, potwierdzenie przypisania do grup wycieczkowych i szkoleniowych, zakwaterowanie w pokojach

od 20:00 – kolacja w Sali Bankietowej

od 21.00 – nocne Polaków rozmowy i zabawa przy muzyce DJ-a

15.VI.2019 Sobota

07:00 – 09.30 – śniadanie w hotelu
Dla zlotowiczów zainteresowanych podziwianiem uroków regionu proponujemy trzy rodzaje tras wycieczkowych:

 • trasa asfaltowa (dla motocykli turystycznych (RT,RS,GT/L itp.) - 100% asfalt, długość ok. 200km,
 • trasa cross country (dla motocykli turystycznych enduro (GS) - 20% drogi gruntowe i utwardzone różnej jakości), długość ok. 200km,
 • trasa off-road (dla motocykli turystycznych enduro (np.GS) - trudny teren –obowiązkowe opony terenowe „kostka” - czas trwania ok.5 godz.

Uwaga!

Trasy przebiegają w strefie nadgranicznej.
Uczestnicy dla własnego bezpieczeństwa powinni posiadać dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny pojazdu z ważnym ubezpieczeniem OC. Motocykle powinny posiadać niezbędny zapas paliwa na pokonanie całej trasy bez tankowania.

08.30 – odprawa grupy off road

09.00 – start grupy off road

Grupy Cross-Country oraz Asfaltowe wyjeżdżają na trasy wedle uznania po dostarczonych przez organizatorów śladach. Dobór tempa i kompanów pozostawiamy każdemu wedle uznania.

Dodatkowo zachęcamy do poprawienia swoich umiejętności jazdy na motocyklu i proponujemy w ramach pobytu na naszej imprezie:

11.00 – 15.00 na terenie obok hotelu

 • szkolenie podstawowe z techniki jazdy manewrowej on-road prowadzone przez instruktora BMW Motorrad International Instructor Academy,
 • szkolenie podstawowe z techniki jazdy off-road, prowadzone przez instruktorów BMW Motorrad z Akademii Enduro.

15:00 – przyjazd do hotelu grup wycieczkowych

16:30– 19.00 – konkursy i zabawy sprawnościowe z nagrodami obok hotelu

19:30- 20.30 – loteria fantowa, wręczenie nagród konkursowych, podsumowanie imprezy

20:30 – kolacja w Sali Bankietowej

21.00 – zabawa do białego rana przy muzyce DJ-a

22.00 - dla chętnych „Nocnik” czyli nocna trasa off Road, ok. 25km po okolicznych leśnych duktach i polnych drogach

16.VI.2019 Niedziela

Od godziny 08:00 – śniadanie

09:00 – pożegnania i wyjazd do domów

ONROAD

Dla miłośników krętych dróg asfaltowych zaplanowaliśmy, krajobrazową trasę turystyczną wiodącą urokliwymi drogami Polesia Lubelskiego. Jej zwieńczeniem jest wizyta na pięknym rynku perły Renesansu – Zamościa, nazywanego tak nie bez kozery. Miasto otaczają typowo renesansowe fortyfikacje bastionowe. Większość zabudowy stanowią renesansowe kamienice, a katedra należy do najwybitniejszych osiągnięć architektury późnego renesansu. Wreszcie Zamość jest szczytowym osiągnięciem renesansowej myśli urbanistycznej i wymieniany wśród najwspanialszych zespołów urbanistycznych na świecie. Po prostu perła.
Trasa ma około 250 km długości.

CROSS-COUNTRY

Zaplanowaliśmy dla Was niewymagającą trasę krajoznawczą o zróżnicowanej nawierzchni. Znajdą się na niej drogi asfaltowe, szutrowe oraz wąskie ścieżki. Trasa będzie stanowić świetną zabawę dla wszystkich osób biorących udział w imprezie, bez względu na poziom umiejętności "jeździeckich."
Prowadzić będzie drogami Poleskiego oraz Sobiborskiego Parku Narodowego, wzdłuż jezior i lasów, pól i łąk. Zahaczy o piękny Chełm oraz multikulturową Włodawę.
Trasa ma około 250 km długości.

OFFROAD

Pot, piach i bagno. Jeśli na wydźwięk tych słów robi Ci się gęsia skórka a ręce same składaj się do pacierza – ta trasa jest dla Ciebie. Nasi Klubowi eksperci od mieszania ludzi z błotem zapewnią Wam taką jatkę, że będziecie na powrocie całować i przepraszać się z asfaltem. Zapraszamy największych harpaganów na Lubelskie terenowe kaźnie. Kostki obowiązkowe!

NOCNIK

Przeżyłeś trasę OFFROAD ale wciąż Ci mało? Nie masz dość katowania się w terenie? Nie szkodzi – pomyśleliśmy i o takich zbójach. Zapraszamy na specjalny nocny OS terenowy przygotowany przez nasz terenowy Team. Zapewniamy niezapomniane wrażenia i emocje z nocnej przejażdżki lasami Lubelszczyzny. To nie będą ćwiczenia. Tam naprawdę będzie jatka.

WARUNKI UCZESTNICTWA W XIX MIĘDZYNARODOWYM ZLOCIE MOTOCYKLI BMW

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem XIX Międzynarodowego Zlotu Motocykli BMW (dalej: Impreza) jest stowarzyszenie BMW Klub Motocykle Polska, z siedzibą w Markach (05-270), ul. Żurawinowa 11, NR KRS 0000244498

2. Impreza przeznaczona jest dla miłośników motocykli marki BMW. Podstawowym celem Imprezy jest promowanie aktywnego stylu życia połączonego z obcowaniem z przyrodą i kreowaniem proekologicznych zachowań oraz szkolenie w zakresie technik bezpiecznej jazdy

3. Zysk z imprezy przeznaczony jest na cele statutowe Stowarzyszenia BMW Klub Motocykle

4. Impreza organizowana jest na terenie SANVIT LAKE RESORT & SPA Okuninka X/10, 22-232 Okuninka w terminie: 14-16.06.2019 r.

5. Nad prawidłowym przebiegiem Imprezy czuwa Organizator i osoby wyznaczone przez Organizatora.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Uczestnikiem Imprezy może być każdy miłośnik motocykli marki BMW.

2. Warunkiem uczestnictwa w Imprezie jest rejestracja na stronie internetowej Organizatora, akceptacja regulaminu, opłacenie udziału w Imprezie oraz otrzymanie od Organizatora stosownego potwierdzenia uczestnictwa.

3. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w Imprezie pod opieką rodziców/opiekunów prawnych.

4. Organizator zastrzega sobie możliwość niedopuszczenia do udziału w Imprezie osób bez rejestracji i/lub potwierdzenia udziału w imprezie.

5. Organizator nie przewiduje limitu liczby pojazdów uczestniczących w imprezie.

6. Opłatę za udział w Imprezie należy wpłacić na konto Organizatora wskazane przy rejestracji.

7. Organizator zastrzega sobie możliwość ograniczenia ilości uczestników, o czym uczestnicy będą powiadomieni w oddzielnym komunikacie. W takim przypadku liczy się kolejność zgłoszeń.

8. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia uczestnika z udziału w Imprezie.

III. OBOWIĄZKI UCZESTNIKA

1. Uczestnik zobowiązany jest wypełnić zgłoszenie, opłacić udział w Imprezie w czasie nie dłuższym niż 48 godzin od dnia dokonania rejestracji.

2. W trakcie Imprezy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu obowiązującego w SANVIT LAKE RESORT & SPA, postanowień niniejszych Warunków oraz zasad współżycia społecznego.

IV. OBOWIĄZKI ORGANIZATORA

1. Organizator zapewnia uczestnikom:

 1. dwa noclegi,
 2. wyżywienie,
 3. materiały nawigacyjne,
 4. pakiet powitalny,
 5. parking dla motocykli (niestrzeżony),
 6. udział w atrakcjach piątkowych i sobotnich,
 7. dobrą atmosferę,
 8. możliwość spotkania znajomych, ciekawych osób i napatrzenia się na fajne motocykle.

V. KOSZTY UCZESTNICTWA

1. Koszt udziału w imprezie obejmuje:

 • dwa noclegi,
 • wyżywienie,
 • materiały nawigacyjne,
 • pakiet powitalny,
 • parking dla motocykli (niestrzeżony),
 • udział w imprezach piątkowych i sobotnich,
 • dobrą atmosferę,

2. Dostęp do atrakcji i zaplecza rekreacyjnego SANVIT LAKE RESORT & SPA następuje wg oferty hotelu.

3. Opłaty za udział w Imprezie są następujące:

a) Koszty pobytu w pokojach hotelowych SANVIT LAKE RESORT & SPA:

 • członek klubu BMW KPM – 480zł
 • osoba z poza klubu – 630zł

b) Koszty pobytu w domkach:

 • członek klubu BMW KPM – 430zł
 • osoba z poza klubu – 580zł

Domki o wysokim standardzie hotelowym z zapleczem kuchennym i sanitarnym. W większości z pokojami dwuosobowymi lub jedynkami. Idealne dla rodzin lub grupy znajomych. Położone w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu.

c) Koszty pobytu pod namiotem:

 • członek klubu BMW KPM – 310zł
 • osoba z poza klubu – 410zł

d) Koszt pobytu dla osób, które przyjadą na zlot motocyklem BMW wyprodukowanym przed 1993 rokiem ( aby skorzystać wpisz dopisek „oldtimer”, kierowca i pasażer):

 • w pokoju hotelowym – 480zł
 • w domku – 430zł
 • pod namiotem – 310zł

e) Koszt pobytu dla osób chcących uczestniczyć w zlocie bez noclegu (brak koszulki):

 • 150 zł – piątek - kolacja, zabawa przy muzyce,
 • 150 zł – sobota - możliwość udziału w wycieczkach, możliwość udziału w szkoleniach, kolacja, zabawa przy muzyce, udział w losowaniu nagród w loterii

Płatne na miejscu u organizatorów imprezy. Ilość wejściówek ograniczona.

f) Dopłata do pokoju jednoosobowego – 200 zł.

g) Dzieci do 5 lat – pobyt gratis, brak pakietu powitalnego.

h) Dzieci w wieku od 5 do 15 lat śpiące na osobnych łóżkach – 250zł.

4. Opłata za udział nie zawiera ubezpieczenia OC ani NNW uczestników.

5. Ostateczny i nieprzekraczalny termin dokonywania wpłat to 07.06.2019 r.

6. Zwrot opłaty za udział w Imprezie możliwy jest przy rezygnacji z udziału w Imprezie dokonanej najpóźniej do dnia 01.06.2019 r.

7. Przy rezygnacji z udziału w Imprezie pod dniu 01.06.2019 r. Organizator nie zwraca opłaty.

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Uczestnicy biorą udział w Imprezie na własną odpowiedzialność, co potwierdzają w trakcie rejestracji.

2. Organizator Imprezy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody powstałe w czasie trwania Imprezy spowodowane przez jej uczestników lub osoby trzecie.

3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione motocykle ani za cokolwiek co jest do nich doczepione.

4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za stan techniczny motocykli oraz dodatkowego wyposażenia przed, w trakcie i po imprezie.

5. Uznaje się, że uczestnik dokonując rejestracji zapoznał się z niniejszymi Warunkami i zobowiązuje się je przestrzegać.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Imprezy lub zmiany warunków poszczególnych atrakcji podczas Imprezy.

7. Organizator zastrzega sobie prawo do poprawek, uzupełnień i zmian niniejszych Warunków,

o czym uczestnicy zostaną niezwłocznie powiadomieni.

8. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za koszty uczestnika imprezy wynikające z wyrządzonych przez niego szkód na terenie SANVIT LAKE RESORT & SPA, ani poza nim.

download the English version