partnerzy >

ADV Academy

Żeby nauczyć się bezpiecznie poruszać motocyklem, nie wystarczy zdać egzamin na prawo jazdy i jeździć przepisowo. My, kierowcy jednośladów, musimy wiedzieć, jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Motocykl może być źródłem rozrywki i relaksu dla nas, ale warto nauczyć się nim bawić, aby mieć komfort i przyjemność podczas jazdy. Dzisiaj trochę więcej o doskonaleniu techniki jazdy motocyklem w szkole motocyklowej ADV Academy. 

Szkoła motocyklowa ADV Academy 

Zbigniew Tarnawski, finalista BMW GS Trophy, podróżnik, instruktor doskonalenia techniki jazdy i drużynowy wicemistrz Europy Moto Gymkhany oferuje profesjonalne szkolenia dla motocyklistów w prowadzonej przez niego szkole ADV Academy. Szkolenia organizowane są przez ekspertów-praktyków w bezpiecznych warunkach i lokalizacjach w całej Polsce. 

“W naszej szkole oferujemy trzy rodzaje szkoleń, które uzupełniają się wzajemnie i pozwalają na opanowanie technik jazdy motocyklem zarówno na drogach asfaltowych, jak i gruntowych. Szkolimy metodycznie i od podstaw, a nasze kursy posiadają trzy poziomy zaawansowania, dzięki czemu każdy uczestnik może wybrać szkolenie dopasowane do swoich umiejętności. Podczas zajęć każdy uczestnik jest pod stałym nadzorem instruktora, który indywidualnie podchodzi do jego potrzeb i wskazuje błędy i niedociągnięcia.” – Zbigniew Tarnawski.

Doskonalenie techniki jazdy motocyklem – szkolenia

Oferta szkoleń w ADV Academy obejmuje: 

Enduro Adventure –  szkolenie motocyklowe z zakresu jazdy w terenie. Celem kursu jest nauka poruszania się po drogach gruntowych i jednocześnie przeżycie niezapomnianej przygody.

Jeśli cenisz sobie mocne wrażenia, a jazda po drogach asfaltowych już Cię nie kręci, zapisz się na szkolenie enduro. To dwudniowy kurs z jazdy w terenie, który obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Nauka jazdy w trudnym terenie z pewnością poprawi Twoje umiejętności również na drogach asfaltowych.

Na zajęciach omawiane i ćwiczone są takie zagadnienia, jak taktyka jazdy enduro, poprawne nawyki i odruchy podczas jazdy, koordynacja, skręcanie, zawracanie, przyspieszanie i hamowanie, pokonywanie kolein, jazda w piachu, po kamieniach i przez kłody oraz trawersowanie. Wszystko to odbywa się w luźnej atmosferze. W szkole ADV Academy istnieje również możliwość wypożyczenia motocykla enduro na czas szkolenia. 

Jazda Szosowa na torze – szkolenie motocyklowe z zakresu jazdy po drogach asfaltowych, skupiające się na prowadzeniu motocykla w zakrętach oraz rozwijaniu prawidłowych nawyków podczas jazdy.

Szkolenie motocyklowe na torze koncentruje się na doskonaleniu techniki jazdy w zakrętach. Głównym celem szkolenia jest poprawa umiejętności panowania nad motocyklem i zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Ponadto, uczestnicy szkolenia uczą się kształtowania prawidłowych nawyków i odruchów, które mają decydujący wpływ na poprawność naszej reakcji w sytuacji nagłego zdarzenia.

Uczestnicy zajęć uczą się m.in. różnych technik jazdy, pracy z gazem, przeciwskrętu, pozycji na motocyklu, fiksacji wzroku, hamowania i przyśpieszania w zakręcie, balansowania i jazdy z pasażerem. 

Jazda precyzyjna – szkolenie motocyklowe, które koncentruje się na jeździe przy prędkościach poniżej progu równowagi, ucząc panowania nad motocyklem i doskonaląc technikę jazdy w ruchu miejskim.

Podczas szkolenia uczestnicy uczą się prawidłowej pozycji do jazdy, balansu i sekwencji ruchów, pracy wzrokiem, manewrów przy prędkości poniżej progu równowagi, skręcania, zawracania i hamowania, skrętu awaryjnego, omijania przeszkód, hamowania w zakręcie, hamowania awaryjnego oraz pochylania z motocyklem. Podstawą szkolenia Jazda Precyzyjna są elementy Moto Gymkhany.

Szkolenia ADV Academy prowadzone są m.in. w Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Łodzi, Krakowie, Stężycy, Grodzisku Mazowieckim, Gdańsku Pszczółkach, Warszawie, Białymstoku (lokalizacja jest zależna od wybranego szkolenia i poziomu). 

 

Historia

BMW Klub Polska

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse viverra sapien nec pellentesque malesuada. Maecenas eget ipsum tortor.

Członkowie

Poznaj nas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse viverra sapien nec pellentesque malesuada. Maecenas eget ipsum tortor.

Partnerzy

Nasze wsparcie

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse viverra sapien nec pellentesque malesuada. Maecenas eget ipsum tortor.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Chętnie odpowiemy!

Napisz wiadomość: